Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulaması Nasıl Yapılır ? 4. Faz Sosyal Yardım Parası Başvuruları Başladı mı?

Vatandaşların yoğun bir merak içerisinde beklediği 3.faz sosyal yardım başvurularının sonuçları belirlendi. Binlerce vatandaş Pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuç sorgulaması nasıl yapılır? Oldukça merak konusu olmaya başladı. Henüz daha yardım alamamış olan insanlar ise, 4.faz sosyal yardım parası başvuruları başladı mı? Sorusuna bir yanıt aramaya yöneliyor.

Corona virüsten dolayı çalışamayan dar gelirli vatandaşlar için sosyal yardım paraları dertlerine derman oldu. Pandemi 1000 TL sosyal yardım 1 ve 2. fazdan sonra 3. fazda artık sonuçlanması ile birlikte artık geride kaldı. Gerçekleştirilen 3 fazdan da gerekli olan yardımdan faydalanamayan insanlar ise hemen 4.faz sosyal yardım parası başvuruları başladı mı? Sorusunu aralarında birbirine yöneltmeye başladı.

3. Faz Sosyal Yardım Paraları Yattı mI?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklama ile birlikte Sosyal Yardım ödemeleri kapsamında henüz başvurular tamamlanmış olmadığını belirtti. Şuana kadar 6 milyon vatandaşın söz konusu yardıma başvuruda bulunduğunu belirterek, ödemelerin ise belirli aralıklar ile gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Sosyal Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tamamen E-Devlet üzerinden kabul edilen Pandemi Sosyal Destek Programı başvuruları T.C. Kimlik numarasının son hanesine göre yapılıyor. Bakan Selçuk’un Twitter hesabından yaptığı paylaşım üzerine T.C. kimlik numarasında son hane ‘’0’’ olanlar pazartesi, ‘’2 olanlar salı günü, 4 olanlar çarşamba günü, 6 olanlar perşembe günü ve ‘’8’’ olanlar ise cuma günü olmak üzere başvurularının yapılabileceğini açıkladı. Aynı zamanda T.C. kimlik numarasının son hanesine bakılmaksızın vatandaşların cumartesi ve pazar günü hiç bir sınırlamaya takılmadan başvurularını da gerçekleştirebileceğini vurguladı.

Başvurular ile ilgili değerlendirmeler kişi olarak değil hane bazlı şekilde yapılıyor. Yani değerlendirme esnasından bir haneden bir kişinin başvurusu göz önünde bulundurulacak. Aynı haneden birden fazla kişi başvuruda bulunmuş olsa bile hepsi tek başvuru olarak kabul görecek.

Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında alınacak yardımlar Faz 1 ve Faz 2 değerlendirilmesi sonucu verilen 1000 TL’lik yardımdan faydalanmamış vatandaşlara verilecek.