Netflix Türkiye, mayıs ayında kullanıcıların ekranlarına sunacağı yeni içeriklerini açıkladı. Genellikle dizilerin yoğunlukta olacağı mayıs ayı, Netflix kullanıcıları için çok heyecanlı olacağına inanıyorum. Netflix, mayıs ayında kullanıcılarına Türkiye’de izleyebileceğimiz yeni içeriklerini açıkladı. Netflix Mayıs ayında genellikle dizileriyle karşılaşacağız, pek çok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor.

Netflix’in Nisan ayında çıkan dizi ve filmlere baktığımızda, Popüler olarak  5 orijinal Netflix dizisi ve 3 orijinal Netflix filmi görüyoruz. Bu içerikler arasında en dikkat çekici olan ise Oksijen ve Penceredeki Kadın isimli filmler olacak gibi görünüyor.

Netflix’te Mayıs 2021 – yeni dizi ve film listesi:

Netflix dizileri:

  • Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi: 2. Kısım (4 Mayıs)
  • Jupiters Legacy (7 Mayıs)
  • Money, Explained (11 Mayıs)
  • Castlevania: 4. Sezon (13 Mayıs)
  • The Kominsky Method: 3. Sezon (28 Mayıs)

Netflix filmleri:

  • Oksijen (12 Mayıs)
  • Penceredeki Kadın (14 Mayıs)
  • Ölüler Ordusu (21 Mayıs)

Netflix Orijinal dizileri

Selena: Tejano Müziğinin Kraliçesi: 2. Kısım (4 Mayıs)

Meksika kökenli sanatçı Selena’nın maceralarını anlatan dizi, ilk sezonunda çok beğenilmişti. İkinci sezonunda da macera devam edecek ve Selena, kariyerinin zirvesine ulaşırken kendinden fedakarlıklar verecek.


Jupiters Legacy (7 Mayıs)

Bilim kurgu tutkunlarının ilgisini çekecek Jupiters Legacy, nesiller arasında yaşanan farkları gözler önüne seriyor. Ancak bahsettiğimiz nesiller sizin benim gibi sıradan kişiler değil, hepsi de özel yeteneklere sahip olan özel kahramanlar. İlginç dizinin çok konuşulma ihtimali hayli yüksek.


Money, Explained (11 Mayıs)

Çekimleri ABD’de yapılan Money, Explained isimli dizi, hayatımızı doğrudan etkileyen dolara odaklanıyor. Bu ilginç dizide paradan, dolandırılmaktan, kumarhanelerden ve kredilerden, yani daha çok paranın risklerinden bahsedilecek.


Castlevania: 4. Sezon (13 Mayıs)

Animesever Netflix kullanıcılarının favorileri arasında yer alan Castlevania, uzunca bir süre sonra dördüncü sezonuyla yeniden kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu dizinin, yine Castlevania ismini kullanan popüler video oyun serisinden uyarlandığını hatırlatmak gerekiyor.


The Kominsky Method: 3. Sezon (28 Mayıs)

Michael Douglas gibi deneyimli bir oyuncuyu gördüğümüz dizinin ilk iki sezonu, oyuncu koçu Sandy Kominsky ile onun en yakın arkadaşının hikayelerini anlatıyordu. Üçüncü sezonda da macera tam gaz devam edecek.


Netflix Orijinal Filmleri

Oksijen (12 Mayıs)

https://youtu.be/xWMtHhNIzEQ

Mayıs ayının çok konuşulan Netflix yapımlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkacak Oksijen, Liz isimli bir kadının hikayesini anlatıyor. Bilim kurgu türündeki yapım, Liz’in hayatta kalmak için yaptıklarına sahne olacak.


Penceredeki Kadın (14 Mayıs)

İlginç bir konusu olan Penceredeki Kadın, agorafobi, yani evden çıkma korkusu olan bir psikologun hikayesini anlatıyor. Evinde yalnızca karşısındaki komşuyu izleyebilen psikolog, acımasız bir suça tanık olacak ve hayatı da bir daha eskisi gibi olmayacaktır.


Ölüler Ordusu (21 Mayıs)

https://youtu.be/bBq8rTQn9fU

Zombiler, fekalet sonra dünyalar ve hayatta kalmaya çalışan insanlar. İşte Ölüler Ordusu da tam olarak bu konuya odaklanıyor.