Başarı bir gecede elde edilen bir şey değildir. İnsanlar bir gecede başarılı olmazlar. Oysa başarılı insanlara baktığımızda ilk gördüğümüz şey zenginlik, mutluluk, kariyer, amaç vs.dir. Başarı emek ve çaba gerektirir. Uzun zaman boyunca sıkı çalışmanın ve koşuşturmanın sonucudur. Başarılı olmak için gerekli çabayı gösterebilmemiz için ise motivasyona ihtiyaç duyarız. Kişisel gelişim uzmanlarına göre motivasyon, bizi başarıya götüren bir tren gibidir. Motivasyonumuz güçlendikçe başarı trenimiz de hızlanır, motivasyonumuz düştükçe trenimiz yavaşlar ve başarıya daha geç ulaşırız.

Başarılı olmak için her günümüzü bir fırsat olarak görmeli, çalışmaya devam etmeliyiz. Çalışmaya devam etmemizi sağlayacak, motivasyonumuzu ayakta tutacak yöntemler denemeliyiz. Başarı gözünüze zor görünebilir; çok fazla iş yapmanız, yoğun bir programa sahip olmak gözünüzü korkutabilir. Oysa, ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok başarıya ulaşırsınız ve ne kadar çok başarılı olursanız, daha çok çalışmak ve daha fazla başarılı olmak istersiniz. Unutmayın, başarılı olmayı istediğiniz sürece onu elde etme gücüne de sahip olacaksınız… Yeter ki motivasyonunuzu kaybetmeyin…

Başarıya giden yolda motivasyonunuzu güçlendirmek için sizin için derlediğimiz motivasyon verici sözlerden faydalanabilirsiniz. Bu sözler, çalışmanız ve başarılı olmanız için size ilham verecek:

1. Sınırlarınız sadece sizin hayal gücünüzdür.

2.  Kendini zorla, çünkü bunu kimse senin için yapmayacak.

3. Sonra yaparım demek, asla yapmayacağım demekle aynı… Şimdi yap!

4. İyi şeyler asla kolay elde edilmez…

5. Hayal et… İste… Yap…

6. Başarı seni bulmayacak. Dışarı çıkıp onu sen almalısın!

7. Ne kadar çok çalışırsan başardığında kendini o kadar harika hissedersin!

8. İmkânsızı hayal et… İmkânsızı başar…

9. Yorulduğunda değil, işin bittiğinde dur…

10. Kararlılıkla uyan… Mutlu uyu…

11. Bugün, gelecekteki senin sana minnettar olacağı bir şey yap…

12. Fırsat bekleme… Kendi fırsatını kendin yarat…

13. Başarman zor olabilir, ama imkânsız değil…

14. Başarının anahtarı, engellere değil, hedeflere odaklanmaktır.

15. Hayal et… Gerçekleşeceğine inan… Yap…